512450905, 669241003 info@absurdalnie.pl

Technika

Nadruk folią flex i flock – jest to sposób nadruku, w którym wymarzony przez Ciebie projekt zostaje wycięty na kolorowych foliach flock lub flex i transferowany (przeniesiony) na tkaninę za pomocą specjalistycznych pras termotransferowych. Nadruki przygotowywane tą techniką są uniwersalne, ponieważ możne je umieścić na niemal każdym rodzaju tkaniny. Grafiki są wytrzymałe na pranie. Dzięki właściwościom folii projekty można umieszczać zarówno na gładkiej, jak i nierównej powierzchni.

 

Różnice

Różnice między folią flock a folią flex

Różnica w foliach występuje w ich strukturze: Flock jest grubsza niż Flex, a w dotyku daje wrażenie delikatnego „meszku”. Folia flex występuje w powłoce matowej lub połyskującej. Prócz naturalnych kolorów mogą być z dodatkiem brokatu czy fosforescencji.

 

Cechy nadruków

Cechą nadruków wykonywanych przez folię flock i flex jest ograniczona możliwość wykonywania wielobarwnych nadruków. Zastosowanie folii w nadrukach uniemożliwia także przejścia tonalne między kolorami. Dlatego alternatywą dla wyżej wymienionej możliwości wielobarwnych nadruków jest wykonywana przez nas metoda nadruku grafiki za pomocą tuszy sublimacyjnych.

 

Wydruk (CMYK) wykonywany jest specjalnymi atramentami na stosowanych przez nas foliach transferowych:

 

  • Flock „z meszkiem” do druku sublimacyjnego na jasne i ciemne tkaniny bawełniane,
  • Subli-Flex 202 do wykonywania nadruków na jasnych i ciemnych tkaninach bawełnianych,

 

następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury druk przenoszony jest na metriał.

Druk sublimacyjny

Druk sublimacyjny to technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji.

 

 

Cartyfikaty

Oba rodzaje folii posiadają certyfikat zgodności ze standardami Oeko-Tex – są bezpieczne dla użytkowania przez dzieci i niemowlaki.